Chroland ISO

AlbanianflagPolishflagspanishflag

albanianflag

Ekspertė nė arritjen e ēertifikimit tė akredituar ISO

Ekspertize Manaxheriale per Korporatat dhe SME-te
 

-organizimi dhe manaxhimi cilesor i SME-ve dhe korporatave
-metodat dhe mjetet e manaxhimit sasior te SME-ve dhe korporatave

 

 

Certifikimi ISO 9001-2008 Manaxhimi I Cilėsisė

Chroland Consulting garanton shėrbim personal dhe nė nivel ekspertize pėrgjatė tė cilit ju ēertifikoheni nė mėnyrė tė plotė me ISO tė akredituar. Pėrvoja jonė me ēertifikim ISO tė akredituar, nė pothuajse tė tėra fushat, garanton se ne do ju drejtojmė nė rrugėn mė tė pėrshtatshme tė manaxhimit tė cilėsisė dhe tė procesit tė ēertifikimit tė akredituar. Pėrvoja jonė e gjerė nė implementimin e standarteve ISO siguron qė ju do tė arrini pėrfitimin maksimal pa procedura burokratike.

 

 Ēertifikimi ISO i akredituar pėr tė arritur kėrkesat kontraktuale, gjithashtu sjell njė gamė tė gjerė pėrfitimesh pėr biznesin tuaj kur sistemi dhe procedurat implementohen nė mėnyrė tė pėrshtatshme.

ISO 9001-2008 the Business Case

 

Pėr tė arritur statusin e preferuar pėr kontratat dhe tenderimet Chroland fokusohet nė pėrcaktimin dhe arritjen e sistemit tė manaxhimit tė cilėsisė qė sjell avantazh konkurrues tė vėrtetė pėr ju dhe firmėn tuaj:- 
  • Fiton mė shumė biznes me sistem tė ēertifikuar dhe tė akredituar ISO
 
  • Rritet perceptimi qė kanė klientėt pėr biznesin tuaj
 
  • Pėrmirėson proceset pėrgjatė kompanisė
 
  • Pėrmirėson personelin, njohuritė e personelit, motivimin dhe pėrkushtimin

 

  • Pėrmirėsohet nė mėnyrė tė dukshme cilėsia e produkteve dhe e shėrbimeve tuaja
 
  • Reduktohen gabimet ripunimi dhe rritet kėnaqėsia e klientit dhe kėshtu rriten edhe pėrfitimet e firmės tuaj.
 
  • Stabilizohet kultura e pėrmirėsimit tė vazhdueshėm nė tė tėra nivelet

 

Pėrvoja e klientėve tė Chroland Chroland Consulting ka trainerė me pėrvojė tė madhe dhe tė kualifikuar. Ne kemi kompletuar projekte nė biznese tė tė tėra tipeve, nga ndėrtimi, projektimi dhe teknologjia e informacionit, tek qeverisja e pushtetit vendor, sektori i prodhimit dhe ai i shėrbimeve..
 Sistemi ynė i ISO 9001 ėshtė i pėrmbledhur nė mėnyrė koncize dhe inovative dhe i vlefshėm pėr personelin tonė nė intranet. Kuptueshmėria e personelit ėshtė rritur dhe performanca e biznesit ėshtė pėrmirėsuar. Ne jemi tashmė njė biznes qė ka fituar vlerėsime dhe anėtar i njė shoqate elite tregtare.

Një këndvështrim nga Enriko Ceko, Konsulent.

 

Duke punuar si një konsulent manaxhimi për shumë vite unë jam në diskutime të përditëshme me liderë, pronarë, administratorë e manaxherë biznesi, si dhe me drejtues në organizma qeveritare në lidhje me situatat në të cilat gjendet biznesi dhe për ndryshimet që qendrojnë përpara komunitetit të biznesit.

Rregullimet e reja qeveritare, të influencuara nga standartet Evropiane, gjendja e vështirë ekonomike e influencuar nga kriza ndërkombëtare dhe nevoja për të shtuar eksportet kanë një impakt të madh në biznesin privat,në një kohë që edhe konkurrenca është duke u rritur.

 

Kështu, nëse ju nuk keni një biznes të çertifikuar, kryesisht me ISO 9001 : 2008, atëhere është koha për të marrë një vendim

 

 

Me njohuritë tona të praktikës më të mirë ndërkombëtare, manaxhimi ynë perëndimor dhe kontaktet tona të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar për këtë qëllim, ne ju garantojmë që ju do merrni maksimumin e mundshëm të përfitimit nga ISO 9001: 2008 dhe ISO-t e tjera.